P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 05:21 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Aktuální informace

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Školní kolo recitační soutěže - mladší kategorie

Ve středu 21. 2. odpoledne po vyučování se konalo školní kolo recitační soutěže. Zaznělo spoustu krásných básní, všem recitátorům patří poděkování, byli vzorně připraveni. Porota neměla jednoduché rozhodování - a jak nakonec rozhodla? Kdo bude školu reprezentovat 8. 3. na oblastní přehlídce v Tylově divadle?

Zobraz / Skyj

Program Veselé zoubky u prvňáčků

Ve středu 21.2. prvňáčci absolvovali preventivní programu Veselé zoubky, který sponzoruje DM drogerie. Děti si připomněly zásady ústní hygieny a předvedly si správnou techniku čištění zubů. Preventivní hodina byla pro děti velmi zajímavá, zhlédly pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, pracovaly s interaktivní tabulí, vyplňovaly pracovní listy... V taštičkách od sponzora děti našly zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru a přesýpací hodiny. Věříme, že děti bude péče o zoubky bavit a budou ji vykonávat pečlivě, aby v budoucnosti k zubnímu lékaři docházely už jen na preventivní kontroly.

Zobraz / Skyj

III. A vybírala nejlepší recitátory

Na čtvrtek 15.2. se děti ze III. A hodně připravovaly a těšily - ve třídě totiž proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Děti si udělovaly navzájem body a velmi tím pomohly při rozhodování, koho poslat soutěžit do školního kola. Nakonec se podařilo čtyři recitátory vybrat. Držíme jim palce a přejeme, aby se jim i tam podařilo tak krásné vystoupení, jako u nás ve třídě!

Zobraz / Skyj

Etické dílny v VI. C

Ve dnech 13.2. a 20.2. probíhaly v VI. C Etické dílny zaměřené na vztahy ve třídě. Témata, o kterých děti mluví a řeší je, jsou Přátelství a Moc slova.

Zobraz / Skyj

Návštěva z Chicaga u šesťáků

Na začátku tohoto školního roku si první skupina anglického jazyka šestého ročníku začala dopisovat s Nathanem a Šárkou z Chicaga. Písemný projev ale není ve výuce jazyka to nejzásadnější. Zajímavý moment nastal v pondělí 19.2., kdy jsme, zcela překvapivě, mohli naše přátele na dopisování přivítat i ve výuce. Všichni zúčastnění měli možnost nejen slyšet rodilého mluvčího, ale také mu položit spousty rozmanitých otázek. Na závěr nesmělo chybět poděkování vzácným hostům za návštěvu a společné zvěčnění nezapomenutelného zážitku.

Zobraz / Skyj

I. B navštívili Permoníčci

Prvňáčci z béčka měli v pondělí 19.2. moc milou návštěvu, do jejich třídy se přišly podívat děti z dětské skupiny Permoníčci - sídlí v Kutné Hoře na Jungmannově náměstí a tak to neměly daleko. V rámci tématu Řemesla a povolání se totiž seznamují s různými profesemi a naši prvňáčci jim popovídali, jak je to s paní učitelkou a paní ředitelkou. Také jim představili Ferdu Mravence, se kterým se učí číst, psát a počítat a spoustu dalších věcí. Malí návštěvníci nám zarecitovali, společně jsme si zazpívali a zatančili. Naši šikovní školáci pomohli permoníčkům po schodech nahoru a zase dolů a pak už se rozloučili a návštěvy byl konec.

Zobraz / Skyj

Tváře měsíce ledna a února

V měsíci lednu a únoru jsme poblahopřáli a poděkovali těmto dětem...

Zobraz / Skyj

Organizace školního roku 2017/2018

S organizací školního roku 2017/2018 se můžete seznámit dále...


    Předchozí

  [1] [23