P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
25.06.2018 - 04:10 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy
GDPR

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Aktuální informace

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Zobraz / Skyj

Páteční fotbal 8.-9.ročník a florbal 4.-5.ročník

V pátek 15.6. se olympiáda rozběhla naplno....Hrál se fotbal, florbal, basketbal a odpoledne se plavalo...

Zobraz / Skyj

Zahájení Městských her 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře

Ve čtvrtek 14.6. byly na stadionu Olympie slavnostně zahájeny Městské hry 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře.

Zobraz / Skyj

III.D navštívila ZOO v Jihlavě

Ve středu 13. 6. se třeťáci vydali do Jihlavy, kde je v zoologické zahradě čekala Cesta kolem světa. Paní lektorka dětem přiblížila život na jednotlivých kontinentech: jaká zvířata jsou pro ně typická, čím se živí, jaké plodiny z jednotlivých světadílů pocházejí, jakou řečí jejich obyvatelé nejčastěji hovoří. Děti zapojily všechny smysly – hmatem se snažily uhodnout semena zemědělských plodin, čichem zase koření, zrak i sluch se osvědčily při poznávání zvířat, došlo i na ochutnávku původem amerických druhů zeleniny. Děti program velice bavil a se všemi úkoly si výborně poradily. Přestože nás chvilkami potrápil déšť, děti si návštěvu užily a odjížděly domů nadšené.

Zobraz / Skyj

Děti ze III.D zkoumaly hmyz na Kačině

V pondělí 11.6. se děti ze  III.D vypravily na Kačinu, aby se dozvěděly „Co se děje v trávě“. Právě takový výukový program si pro nás připravily lektorky z centra Pod horami. Vyzbrojeni síťkami a lupami jsme se v zámeckém parku vydali na lov hmyzí „havěti“. Každý úlovek byl za hromadného nadšení řádně prozkoumán. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z hmyzí říše, děti také projevily svou zručnost a fantazii při výrobě hmyzí masky.

Zobraz / Skyj

Prvňáčci jsou už čtenáři

Ve středu 13.6. měli prvňáčci slavnostní den - v kostele sv. Jana Nepomuckého byli pasováni na čtenáře. Této slavnostní příležitosti se účastní rodiče i prarodiče. Děti dostaly v rámci projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka zdarma knihu Evelýny Koubové Bráchova bota. Jedná se o českou novinku, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Děkujeme Městské knihovně v Kutné Hoře, která tuto krásnou akci pro děti každý rok pořádá.

Zobraz / Skyj

Výlet do ZOO Jihlava - II.B

Jeden z posledních školních výletů letošního školního roku byl do ZOO Jihlava, kam cestovaly děti z II.B. A protože děti mají zvířata moc rády, výlet si užily, nevadilo jim ani chladnější počasí a občasná přeháňka.

Zobraz / Skyj

Letem ptačím světem - V.A

V úterý 12.6. v rámci předmětu člověk a jeho svět absolvovala V.A pod vedením lektorky spolku Pod horami program Letem ptačím světem. Děti si připomněly stavbu těla ptáků, poznávaly peří, skládaly části těla a také si vyzkoušely, jaké je to jíst a stavět hnízdo bez pomocí rukou - ptačí zobáček jim nahradil kolíček...


    Předchozí

  [1] [2] [34  [5] [6] [7]

Další