P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
18.12.2017 - 05:59 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Aktuální informace

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Užili jsme si vánoční besídku a výstavu

V závěru kalendářního roku máme vždy velmi napilno - nacvičujeme program na vánoční besídku a vyrábíme dekorace na prodejní výstavu. Besídka se letos konala v dřívějším termínu - ve čtvrtek 7. 12. Myslíme si, že se můžeme pochválit - herci i zpěváci se pečlivě připravili a diváci se výborně bavili. Vtipná moderní pohádka o tom, jak zmizely Vánoce i druhá o dvou mrazících, ve které museli Jardu zachraňovat hasiči, se moc líbily. Zpěváci zase přispěli k té správné náladě krásným zpěvem vánočních písní a koled. Všem vystupujícím patří velké poděkování - přípravě věnovali spoustu svého volného času a byli výborní. Děkujeme všem rodičům, prarodičům, známým a našim absolventům, kteří se na nás a na naše šikovné děti přišli odpoledne podívat.

Zobraz / Skyj

Za Mikulášem vyrazila III. B do Vlašského dvora

Protože se letos v naší škole mikulášská obchůzka nekonala, vyrazili třeťáci do Vlašského dvora - tam na ně Mikuláš čekal i s krásným andělem a čerty. Děti si poslechly vyprávění, zazpívaly několik písniček, užily si spoustu legrace i trochu napětí...Za krásné zpívání a vzorné chování si domů odnesly adventní kalendář, který jim udělal velkou radost.

Zobraz / Skyj

Čertovská škola ve III. A

Děti ze III.A si ve škole zpříjemnily čekání na čerty a Mikuláše v Čertovské škole. Čekaly na ně opravdu zapeklité a čertovsky těžké úkoly – počítání, řešení nezvyklých slovních úloh, čtenářské úkoly i hádanky. Všechno zvládly výborně a tak ještě vytvořily peklíčko, a skvěle si pohrály s matematickými kostičkami a hračkami z kinder vajíčka, které jim ve třídě nechal Mikuláš.

Zobraz / Skyj

I mladší florbalisté vybojovali pohár za třetí místo

Ve středu 6. 12. pokračovala okresní florbalová utkání - tentokrát hráli mladší hoši (6. - 7. ročník). Naši florbalisté vybojovali pohár za 3. místo. Před nimi se umístila ZŠ Jana Palacha a ZŠ TGM, za sebou nechali týmy ze ZŠ Sadová Čáslav, Církevního gymnázia a ZŠ Čáslav náměstí. Blahopřejeme!

Zobraz / Skyj

Živý přírodopis v VII. A

Živý exponát si mohli pohladit a podrobně prozkoumat i sedmáci v áčku - Ondra Brandejský doma chová a do školy přinesl agamu. Byli jsme rádi, když jsme si u Ondry ověřili, že agama návštěvu školy přežila bez újmy - byl okolo ní totiž pořádný rozruch, na který ze svého terária rozhodně není zvyklá...

Zobraz / Skyj

Starší florbalisté vybojovali bronz!

V pondělí 4. 12. se konalo v Čáslavi okresní finále ve florbale starších chlapců. Naši sportovci vybojovali bronzové medaile, předstihly je týmy ze ZŠ Sadová Čáslav a ZŠ Vrdy. Naopak za sebou zanechali ZŠ TGM Kutná Hora, Gymnázium Jiřího Ortena a ZŠ Zruč nad Sázavou. Blahopřejeme!

Zobraz / Skyj

Děti darují dětem - Krabice od bot 2017

Někteří naši žáci a vyučující z 1. stupně se zapojili do projektu pořádaného Diakonií s názvem Krabice od bot. Projekt spočívá v tom, že do krabice od bot zabalíte dárek a donesete ho na sběrné místo. Dárek bude doručen dětem z chudých rodin, které by možná ani žádný jiný nedostaly....Moc děkujeme všem, kteří se zapojili!

Zobraz / Skyj

Angličtinu jsme procvičovali s rodilým mluvčím - IX. ročník

Deváťáci si v pondělí 4. 12. procvičili angličtinu s rodilým mluvčím - celou hodinu si povídali se studentem z USA o cestování, hudbě, sportu, tradicích a dalších tématech.


    Předchozí

  [12  [3]

Další