P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 05:21 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Aktuální informace

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Prvňáčky navštívili předškoláci

V úterý 13.3. se to v prvních třídách jen hemžilo dětmi - k našim prvňáčkům totiž přibyli předškoláci. Jako každý rok i letos se přišli s předstihem podívat, co je ve škole od září čeká. Zkoušeli počítat, zazpívali nám, plnili úkoly společně s našimi prvňáčky. Doufáme, že k zápisu, který se rychle blíží, přijdou s úsměvem na rtech a bez obav - vždyť školu už dobře znají!

Zobraz / Skyj

Shromáždění 5.- 8.ročník

V pondělí 12.3. jsme se sešli na shromáždění straších žáků. Děkujeme sedmákům za zajímavé a vzorně přednesené příspěvky. Tentokrát jsme zhlédli krátký film na téma netolerance - zamysleme se prosím všichni nad jeho obsahem.

Zobraz / Skyj

VII. B v Národním technickém muzeu

V pátek 9.3. se vypravili sedmáci do Prahy do NTM. Pracovali zde v tzv. Kids´lab, chemické laboratoři uzpůsobené pro věk mladších výzkumníků. Projekt Kids´labů, které se nacházejí v 35 zemích světa a od roku 2012 také v ČR, je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem osahat si chemii pomocí bezpečných experimentů, načerpat nové vědomosti a případně zvýšit zájem o přírodní vědy. Workshopy jsou vedeny specializovanými odborníky a jsou bezplatné. My jsme absolvovali tři chemické experimenty. Zjišťovali jsme obsah vitamínu C v čerstvé a průmyslově vyráběné citronové a pomerančové šťávě, porovnávali jsme obsah vitamínu C v osmi různých druzích ovoce a zeleniny a v závěrečném pokusu jsme připravili sériové ředění různých ovocných šťáv a zjistili jejich složení podle barvy a vůně.

Zobraz / Skyj

Oblastní kolo přehlídky dětských recitátorů - tři postupy do kraje!

Ve čtvrtek 8. 3. se v Tylově divadle sešli mladí recitátoři, aby poměřili svoje síly v oblastním kole přehlídky dětských recitátorů. Naši zástupci byli velmi úspěšní. Vítězství ve svých kategoriích vybojovaly Anežka Zajícová z V. D a Patricie Wichová ze VII. A, druhé místo patřilo Anně Pajerová ze III. B a třetí příčku obsadila Adéla Chocholová ze III. A. Anežka, Anička a Patricie postupují do kola krajského. Všem, kteří reprezentovali naši školu v divadle, děkujeme, oceněným blahopřejeme ke krásnému umístění a postupujícím přejeme hodně štěstí v kole krajském!

Zobraz / Skyj

Naši redaktoři v akci...

V rámci redakčního semináře jsme opět vyrazili do města položit kutnohorské veřejnosti hned dvě anketní otázky. Zajímalo nás, zda lidé provozují zimní sporty, nebo zda dávají přednost těm letním, případně jestli alespoň sledují sport pasivně. Druhou otázkou jsme zjišťovali, jak se lidem v Kutné Hoře žije a zda je něco, co jim ve městě chybí. Obě ankety se chystáme zpracovat do školního časopisu.

Zobraz / Skyj

Moderní je nekouřit

Ve dnech 6. a 8. 3. proběhla další část primární prevence v 6. ročníku. Program byl tentokrát zaměřený na prevenci kouření.

Zobraz / Skyj

Čtu, čteš, čteme - připojili jsme se k čtenářskému maratonu

V pondělí 5.3. jsme se připojili k výzvě Městské knihovny Kutná Hora a zúčastnili jsme se Maratonu čtení 2018 v rámci Března měsíce čtenářů. Četli jsme nahlas, potichu, naučné i populární knihy, vlastní vytvořené texty... Akce se u nás zúčastnilo 584 dětí. Čtení zdar!

Zobraz / Skyj

Starší recitátoři

Ve starších kategoriích bývá recitátorů méně, nejinak tomu bylo i letos. I tady měla porota těžké rozhodování....Z každé kategorie postupují do oblastního kola vždy první dva v pořadí - všem budeme 8. 3. držet palce!


    Předchozí

  [12  [3]

Další