P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
Jméno Heslo


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Aktuální informace

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Připravujeme v prosinci  

Program na měsíc prosinec si přečtete zde...

Zobraz / Skyj

Program Jednou provždy nehoří - IV. A

IV. A si vybrala program s názvem Jednou provždy nehoří, který kombinuje fyzikální a chemické zákonitosti. Děti se dívaly, co všechno hoří a proč, jestli jde vše hasit vodou a jestli oheň může hořet i v teplotách neuvěřitelně nízkých. Ale není se čeho bát - v rukou fyziků je oheň rozhodně bezpečný! Naši zvídaví čtvrťáci se výborně bavili, programy Úžasného divadla fyziky můžeme určitě doporučit.

Zobraz / Skyj

Úžasné divadlo fyziky - I. stupeň

Ve středu 13. a ve čtvrtek 14. 12. se děti z 1. stupně vystřídaly na programu Oheň, země, voda, vzduch, třída IV. A si vybrala program Jednou provždy nehoří. Programy skupiny ÚDIF jsou vysoce profesionální - realizují je vystudovaní fyzici nebo vysokoškolští studenti. Během vystoupení se děti učí sledovat děje kolem sebe, klást si otázky a na jejich základě pozorovaný jev vysvětlit, velmi poutavou a zajímavou formou se seznamují s jednoduššími zákonitostmi fyziky. Děti jsou svědky několika pokusů, na některých se samy podílejí. Programy se nám velmi líbily, příští rok bychom rozhodně chtěli zažít "údif" znova...

Zobraz / Skyj

Medové Vánoce na Kačině - V. B a V. D

V. B a V. D byly letos posledními třídami, které se zúčastnily zajímavého programu Medové Vánoce na Kačině. Děti se seznámily se zvyky a pranostikami, které k příchodu Vánoc neodmyslitelně patří. Velmi je bavila výroba svíček, házení střevíčkem a samozřejmě vlastnoruční výroba staročeských perníčků, ještě teplé je ochutnávaly - byly výborné! Nejhezčí kousky si odvezly domů. Na závěr se obě třídy vyfotily u obrovského adventního věnce v areálu zámku.

Zobraz / Skyj

Naši prvňáčci psali o maminkách...

Naši nejmladší školáci jsou už opravdu moc šikovní - takhle krásně psali a kreslili o maminkách...

Zobraz / Skyj

Ukázkové hodiny u prvňáčků

V týdnu od 11.12. proběhly v prvním ročníku ukázkové hodiny. Pro děti je to velký svátek, protože můžou rodičům a prarodičům ukázat, co všechno už umí a jací jsou z nich šikovní školáci.

Zobraz / Skyj

Bezpečně na internetu - VII. B

VII. B si v pátek vyzkoušela výuku prostřednictvím i-padu. Lektorka řídila práci dětí pomocí pokročilého nástroje Apple Classroom. Zároveň se společně věnovali žhavému tématu, kterým je bezpečnost na internetu. Využito bylo také nástroje Spark video a natočeno vlastní video s touto tematikou. Program zprostředkovala škole MAS Lípa pro venkov.

Zobraz / Skyj

Vánoční výstava

K odpolední vánoční besídce patří již řadu let neodmyslitelně vánoční prodejní výstava - dekorace na ni vyrábí téměř celá škola a školní družina. Rodiče ji navštívili po skončení besídky, děti v pátek 8. 12. V pokladnách děti napočítaly nakonec 27 884 Kč. Děkujeme všem, kteří se přišli na výstavu podívat a podpořili naši práci zakoupením vánočních dekorací. Peníze budou jako vždy uloženy do rezervního fondu školy a použity na podporu činnosti školy.


 

   1  [2] [3]

Další