P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 05:22 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Škola > Rekordy a kuriozity

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Téma letošního roku - rekordy a kuriozity  

Na letošní rok jsme vyhlásili celoškolní téma Nej - rekordy a kuriozity. Zatím marně čekáme na rekordy a kuriozity ze tříd...A tak začínáme sami.

Zobraz / Skyj

Kdy jsme se narodili?  

Pátrali jsme, který měsíc a který den je nás nejvíce a nejméně narozeno...Zjistili jsme toto: Nejvíce našich dětí je narozeno v měsíci září (73), hned následuje květen (70) a srpen (68). Nejméně se nás narodilo v březnu (47) a listopadu (49). A který den v měsíci se nejčastěji vyskytuje v naší školní matrice? Je to 26. - tento den se v některém z měsíců narodilo 33 dětí, naopak nejméně 17. - jen 7.

Zobraz / Skyj

Náš nejmladší účastník SPARTAN RACE

Daniel Kudláček z II. B je - aspoń si to myslíme - náš nejmladší účastník nejpopulárnějších překážkových závodů s názvem Spartan Race. Jedná se o velmi náročnou akci určenou pro opravdu zdatné závodníky a Daneček takový závodník určitě je - běžel už třikrát a z každého závodu má medaili za úspěšné dokončení. Blahopřejeme a přejeme mu ještě hodně povedených startů.

Zobraz / Skyj

Pátrali jsme ve jménech...

Po dalších zajímavostech jsme pátrali ve jménech a příjmeních. Našli jsme nejdelší jméno a příjmení naší školy - patří Anně Magdaleně Kudláčkové. Naopak nositelů nejkratšího jména je hned několik - Jan Kail, Jan Kurc, Jiří Srb a Jan Váša. Nejčastější chlapecké jméno je Honza - ve škole máme 31 Jendů, nejčastější dívčí jméno je Eliška - dívek s tímto jménem je 19. Nejstarší studentka naší školy je narozená 1.12.2001, nejmladší prvňáček se narodil 15.9.2011 - je to také slečna.

Zobraz / Skyj

Největší hrnek na kávu

Pro spoustu nás dospělých je káva důležitý životabudič - možná to máte také tak. Rekordmanem v této oblasti je u nás pan kolega Petr, jeho hrneček na kávu má objem nejméně litr - a on ho poctivě každý den vypije. Navrch přidá ze stejného megahrnku čaj - a pitný režim je splněný na jedničku!

Zobraz / Skyj

Kdo má nejdelší vlasy ve škole?

Nejdelší vlasy ve škole má Sandra - jsou nádherné a obdivujeme je již několik let. Vzali jsme na ně i metr a zjistili jsme, že měří přes 90 cm. Sandra říká, že je pěstuje už od mateřské školy a že péče o ně dá pěkně zabrat. Přejeme, ať jí trpělivost ještě dlouho vydrží!

Zobraz / Skyj

Náš největší student a nejmenší žákyňka

Mezi našimi nejmladšími a nejstaršími žáky je rozdíl 9 let - a také 80 cm! Hledali jsme největší výšky mezi deváťáky a nejmenší mezi prvňáčky. A našli jsme - Martin 195 cm a Sofinka 115 cm! Martin je prý doma největší...A u nás ve škole taky.

Zobraz / Skyj

Rekordní počet medailí na shromáždění - třeťáci

Na shromáždění vždy vystupují zástupci vybraného ročníku. V prosinci byli na řadě třeťáci. A tak, jako na jejich vystoupení, nám to ještě necinkalo - přinesli desítky medailí a pohárů, které vybojovali v různých sportovních disciplínách. Blahopřejeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!


 

   1  [2]

Další