P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
18.07.2018 - 23:49 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy
GDPR

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Parlament

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Máš-li dobré nápady, přijď mezi nás!

Zobraz / Skyj

Program schůzky 11.5.

Rubrika: Parlament
Poslední schůzka školního parlamentu v tomto školním roce se konala v pátek 11. 5. Měli jsme na ní hosta - pozvání přijala paní Zahradníčková, vedoucí školní jídelny. S paní vedoucí jsme diskutovali o plánované rekonstrukci, předali jsme jí TOP 10 jídel, která máme rádi a která máme naopak neradi, poděkovali jsme za vstřícnost v některých věcech a zároveň předali několik návrhů, jejichž uskutečnění by nám pobyt v jídelně zpříjemnilo. Dále jsme si prohlédli materiály k adopci pandy červené a domluvili jsme se, že výlet do ZOO uskutečníme v září. Pak už jsme se jen rozloučili, protože opět se uvidíme až v novém školním roce. Děkujeme parlamentářům za celoroční práci!

Zobraz / Skyj

Stali jsme se adoptivními rodiči pandy červené

Rubrika: Parlament
Z rozhodnutí školního parlamentu - a že to bylo velmi těžké rozhodování - jsme vybrali z nabídky zvířat k adopci v pražské ZOO pandu červenou. 17. dubna jsme se stali jejími adoptivními rodiči. ZOO nám věnovala volné vstupenky a my se určitě vydáme na naše "dítko" podívat. Jen už to asi nestihneme tento školní rok, protože kalendář máme zaplněný mnoha akcemi, výlet do ZOO se uskuteční nejspíš v září.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 20. 4.

Rubrika: Parlament
Vybrali jsme zájemce do poroty pěvecké soutěže, která se uskuteční v pátek 27. 4. V porotě zasednou Tereza Pospíšilová, Tina Candráková, Tomáš Janoušek, Nela Kopčíková, Ella Dorazilová, Eliška Janečková, Amálie Lavická a Adéla Vágnerová. Jsou to naši nejstarší parlamentáři, věříme, že budou rozhodovat objektivně. Pak jsme diskutovali o školní jídelně - sestavili jsme TOP 10 jídel, které máme rádi a neradi, sepsali jsme si, co se nám líbí a co nelíbí a poprosíme paní vedoucí o schůzku - zajímala by nás i plánovaná rekonstrukce.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 23.3.

Rubrika: Parlament
Nejdůležitějším bodem dnešní schůzky bylo vybrat zvíře v ZOO Praha, které podpoříme. Diskuse byla velmi živá - nakonec jsme vybrali pandu červenou. Měli bychom dostat od ZOO vstupenky, takže v závěru roku určitě do Prahy vyrazíme. Dále jsme vylosovali pořadí zapisování na projektový den: 1. VII.B, 2. VII.A, 3. V.A, 4. VI.B, 5. VI.C, 6. V.B, 7. V.C, 8. VIII.A, 9. VII.C, 10. V.D, 11. VIII.C. 12. a 13. místo zbylo na třídy, které na parlamentu nebyly - VI.A a VIII.B. Sdělili jsme si výsledky analýzy dat narození. Protože se opět ozývalo téma školní jídelna, domluvili jsme se, že příští schůzku jí věnujeme a pak se domluvíme s paní vedoucí, zda se s námi sejde.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 16.2.

Rubrika: Parlament
Poprvé jsme se sešli neúplní - chyběli nám zástupci sedmi tříd, tak vysokou neúčast jsme ještě letos neměli. Rozhodli jsme o výši příspěvku na adopci (plná výše 6500 Kč). Celkem máme k dispozici 9700 Kč, některé třídy přispěly nad povinný rámec, děkujeme (nejvíce IV. A 500 Kč, VI. C 470 Kč a IV. C 400 Kč). Kája Vilímová připraví v angličtině dopis pro Nancy, který odešleme do Indie. Zbylé prostředky použijeme na adopci zvířete v pražské ZOO - příště rozhodneme, které to bude. Jednohlasně jsme schválili ředitelské volno ve dnech 30.4. a 7.5. Připomněli jsme si termín zápisu (6. a 7.4.), o pomoc prosíme všechny Ferdy a Berušky, kteří budou moci a termín pěvecké soutěže - 27.4. Hledáme další zajímavosti - hledáme, který měsíc je nejvíc a nejmíň narozených žáků - třídy nám dodají přehled.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 12.1.

Rubrika: Parlament
Organizátoři akce Laskavec nám poslali náramky - předali jsme je do tříd. Máme radost, jak nám fungují knihobudky, máme už okolo nich sezení. Podle nejnovějších informací o školní jídelně by tam měly proběhnout stavební úpravy během jarních prázdnin. Téma letošního roku - rekordy a kuriozity: prosíme o náměty ze tříd, rádi bychom se pokusili o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, jen musíme vymyslet šikovný nápad! Co nás zlobí aktuálně: všude možně nalepené žvýkačky.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 24.11.

Rubrika: Parlament
Poděkování patří všem, kteří se zapojili do Laskavce - věci byly předány. Už příští týden se objeví ve škole knihobudky - v přízemí a ve druhém patře. Průběžně je dozdobíme, vybavíme pravidly a okolo zařídíme pohodlné posezení - těšte se! Na WC dívek a v šatně tělesné výchovy přibudou nová zrcadla - tak jak si dívky přály. Mluvili jsme o chystaných změnách ve školní jídelně - velice děkujeme zastupitelům města Kutná Hora, že odsouhlasili pro naši jídelnu mimořádný finanční příspěvek. Prosíme třídy o dodání příspěvku na adopci pro Nancy. Dopis jí napíše - už poněkolikáté - Kája Vilímová - děkujeme. Do příští schůzky si promyslíme, jak naložíme s výtěžkem vánoční výstavy.

Zobraz / Skyj

13.11. propukl Laskavec...

Rubrika: Parlament
Děkujeme parlamentářům za propagaci ve třídách - největší hromada byla ta s hračkami... Pevně věříme, že nashromážděné věci potěší a pomohou těm, kdo je potřebují.


 

   1  [2]

Další