P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.03.2018 - 05:21 CET Přihlášení uživatele


Základní údaje
Aktuální informace
Koncepce školy
Školní řád
Zaměstnanci školy
Školní poradenský tým
Fotogalerie
Mezinárodní spolupráce
Zapojení do projektů
Spolupráce s Mensou ČR
Soutěžíme, reprezentujeme
Rekordy a kuriozity
Virtuální prohlídka školy
Rozpočet školy
Tváře měsíce
Zájmové činnosti
Výroční zpráva
Adopce na dálku
Školní časopis
Pro budoucí prvňáčky
NAPIŠTE NÁM
Parlament
Školní družina
Rodiče
Školská rada
SRPDŠ
Školní jídelna
Pronájmy
Dokumenty ke stažení
Inspekční zprávy

 

 

 

 

 

 
Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Parlament

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Máš-li dobré nápady, přijď mezi nás!

Zobraz / Skyj

Program schůzky 16.2.

Rubrika: Parlament
Poprvé jsme se sešli neúplní - chyběli nám zástupci sedmi tříd, tak vysokou neúčast jsme ještě letos neměli. Rozhodli jsme o výši příspěvku na adopci (plná výše 6500 Kč). Celkem máme k dispozici 9700 Kč, některé třídy přispěly nad povinný rámec, děkujeme (nejvíce IV. A 500 Kč, VI. C 470 Kč a IV. C 400 Kč). Kája Vilímová připraví v angličtině dopis pro Nancy, který odešleme do Indie. Zbylé prostředky použijeme na adopci zvířete v pražské ZOO - příště rozhodneme, které to bude. Jednohlasně jsme schválili ředitelské volno ve dnech 30.4. a 7.5. Připomněli jsme si termín zápisu (6. a 7.4.), o pomoc prosíme všechny Ferdy a Berušky, kteří budou moci a termín pěvecké soutěže - 27.4. Hledáme další zajímavosti - hledáme, který měsíc je nejvíc a nejmíň narozených žáků - třídy nám dodají přehled.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 12.1.

Rubrika: Parlament
Organizátoři akce Laskavec nám poslali náramky - předali jsme je do tříd. Máme radost, jak nám fungují knihobudky, máme už okolo nich sezení. Podle nejnovějších informací o školní jídelně by tam měly proběhnout stavební úpravy během jarních prázdnin. Téma letošního roku - rekordy a kuriozity: prosíme o náměty ze tříd, rádi bychom se pokusili o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, jen musíme vymyslet šikovný nápad! Co nás zlobí aktuálně: všude možně nalepené žvýkačky.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 24.11.

Rubrika: Parlament
Poděkování patří všem, kteří se zapojili do Laskavce - věci byly předány. Už příští týden se objeví ve škole knihobudky - v přízemí a ve druhém patře. Průběžně je dozdobíme, vybavíme pravidly a okolo zařídíme pohodlné posezení - těšte se! Na WC dívek a v šatně tělesné výchovy přibudou nová zrcadla - tak jak si dívky přály. Mluvili jsme o chystaných změnách ve školní jídelně - velice děkujeme zastupitelům města Kutná Hora, že odsouhlasili pro naši jídelnu mimořádný finanční příspěvek. Prosíme třídy o dodání příspěvku na adopci pro Nancy. Dopis jí napíše - už poněkolikáté - Kája Vilímová - děkujeme. Do příští schůzky si promyslíme, jak naložíme s výtěžkem vánoční výstavy.

Zobraz / Skyj

13.11. propukl Laskavec...

Rubrika: Parlament
Děkujeme parlamentářům za propagaci ve třídách - největší hromada byla ta s hračkami... Pevně věříme, že nashromážděné věci potěší a pomohou těm, kdo je potřebují.

Zobraz / Skyj

30.10. - Dořešení Laskavce

Rubrika: Parlament
Na naši nabídku pomoci reagoval Dětský domov v Býchorech a Nemocnice Čáslav. Pomoc jsme si rozdělili, jak, to se dočtete dále nebo v aktuálních informacích. Zároveň budeme sami pro sebe ve škole zřizovat Knihobudky - jednu pro 1. stupeň a druhou pro 2. stupeň, kdo má doma již nepotřebné knihy, prosíme, přineste je... Další schůzka školního parlamentu bude v pátek 24.11.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 20.10.

Rubrika: Parlament
Tentokrát jsme se sešli opravdu všichni...Na webu máme novou kolonu - Rekordy a kuriozity. Je to téma letošního školního roku a napjatě čekáme, kdy dostaneme ze tříd první náměty, které rádi zveřejníme. Jsem laskavec - domluvili jsme se, že oslovíme několik organizací v regionu a domluvíme se s nimi. Zaregistrujeme se jako parlament, třídy, které vykonají svoji "laskavost", se zaregistrují samy. Předali jsme si fotku a dopis od Nancy, naší adoptivní indické žačky. Poslala nám i vysvědčení, studuje vzorně, naši podporu si určitě zaslouží. Prosíme třídy o příspěvek na příští rok. Děvčata se ozvala s potřebou větších zrcadel v šatně a na WC - zajistíme. Na skleníku na školní pozemek jsme se zatím neshodli...V pondělí 30.10. se krátce sejdeme v aule školy a dořešíme Laskavce.

Zobraz / Skyj

Program schůzky 22.9.

Rubrika: Parlament
V pátek 22. 9. se poprvé v tomto školním roce sešel školní parlament. Přivítali jsme již zkušené několikaleté parlamentáře i nové tváře ze třetích tříd. Do tříd jsme předali informaci o akci Jsem laskavec - třídní kolektivy se samy rozhodnou, jestli se zapojí, my, jako parlament, se domluvíme na příští schůzce. Vylosovali jsme pořadí na projektový den, který se koná 18. října. Je následující: 1. VIII. B, 2. VI. A, 3. V. C, 4. VII. A, 5. V. B, 6. VIII.A, 7. V. A, 8. VI. B, 9. VI. C, 10. VIII. C, 11. VII. C, 12. V. D a 13. VII. B ( třída neměla zastoupení). Jsme rádi, že realizace Učebničky pod borovicí je už v konečné fázi - podklad je již hotový a lavičky a tabule objednané - čekáme jen na dodání. Letos si ji už asi vzhledem k velmi chladnému počasí neužijme, ale od jara tam budeme trávit spoustu času...

Zobraz / Skyj

Seznam parlamentářů

Rubrika: Parlament

Kdo všechno je v parlamentu? V parlamentu se schází zástupci 3.- 9.tříd. V tomto školním roce se budeme scházet vždy jednou za měsíc, vždy v pátek. Termín bude ohlášen školním rozhlasem a napsaný na webu. Náplní práce parlamentu je především diskutovat o životě školy, co nám vadí, co by nám pomohlo, hledání řešení problémů a vyhlašování akcí. 

   1  [2]

Další